بررسی اجمالی

بازپرداخت و بازگشت ظرف ۴۸ ساعت پس از سفارش انجام می شود. اگر از خرید شما بیش از ۴۸ ساعت گذشته باشد، نمی‌توانیم به شما خدمات بازپرداخت کامل یا تعویض ارائه کنیم.

برای واجد شرایط بازگشت وجه بودن، محصول مورد نظر شما باید استفاده نشده و در همان شرایطی باشد که آن را دریافت کرده اید.

 

موارد غیر قابل برگشت اضافی:

  • گیفت کارت و انواع سرویس های مشابه
  • محصولات نرم افزاری قابل دانلود

برای بازگشت وجه به شما، به رسید یا شماره سفارش شما نیاز داریم.

 

بازپرداخت

پس از دریافت و بازرسی بازگشت شما، ایمیلی برای شما ارسال می کنیم تا به شما اطلاع دهیم که کالای برگشتی شما را دریافت کرده ایم. همچنین تأیید یا رد بازپرداخت شما را به شما اطلاع خواهیم داد.

در صورت تایید، بازپرداخت شما پردازش می شود و اعتباری به طور خودکار به کارت اعتباری یا روش اصلی پرداخت شما در مدت معینی از روز اعمال می شود.

 

بازپرداخت دیر یا از دست رفته

اگر هنوز بازپرداختی دریافت نکرده‌اید، ابتدا حساب بانکی خود را دوباره بررسی کنید.

در صورت گذشت ۷۲ ساعت از زمان بازگشت وجه، در صورتی که هنوز بازپرداخت خود را دریافت نکرده اید، با ما تماس بگیرید.

 

موارد فروشی

فقط کالاهایی با قیمت معمولی و دارای شرایط بازگشت، قابل استرداد هستند. اقلام فروش ویژه و تخفیف خورده قابل استرداد نیستند.

 

مبادلات

ما فقط در صورت معیوب بودن یا آسیب دیدن اقلام را تعویض می کنیم. در صورت نیاز به تعویض آن با همان کالا، مورد را با پشتیبانی در میان بگذارید.

 

هدایا

اگر کالا در هنگام خرید و ارسال مستقیم برای شما به عنوان هدیه علامت گذاری شده بود، به ازای ارزش بازگشتی خود یک اعتبار هدیه دریافت خواهید کرد. پس از دریافت کالای برگشتی، گواهی هدیه برای شما ارسال می شود.

اگر کالا هنگام خرید به‌عنوان هدیه علامت‌گذاری نشده بود، یا هدیه‌دهنده سفارش را برای خودش ارسال کرده بود تا بعداً به شما بدهد، ما مبلغی را به هدیه‌دهنده بازپرداخت می‌کنیم و او از بازگشت شما مطلع می‌شود.

 

ارسال و بازگردانی

شما مسئول پرداخت هزینه های وارد شده به محصول و وبسایت در صورت آسیب دیدن محصول هستید. هزینه های آماده سازی گیفت کارت ها غیر قابل استرداد است.

 

کمک خواستن؟

برای سؤالات مربوط به بازپرداخت و برگرداندن با ما تماس بگیرید.