سبک گرند استراتژی ، برخلاف سبک RTS برروی سرعت تمرکز ندارد .این بازی طوری طراحی شده که شما مدیریت یک کشور را به دست میگیرید . باید حواستان به همه چیز باشد و بلند مدت فکر کنید.این گونه بازی هاسریع تمام نمیشود و باید چندین ماه بازی کنید تا بتوانید آن را تمام کنید!!

گرند استراتژی

حال چندنوع بازی در سبک گرند استارتژی را به شما معرفی میکنیم:

Total War: Warhammer 2

 

در بازی وارهمر انواعی از الف ها، دورف ها، خون آشام ها ، اورک ها و انسان ها وجود دارد.

از نظر گیم‌پلی ها ، این بازی بسیار شبیه بازی‌های دیگر توتال وار است. استراتژی نظامی در این بازی به اندازه نبوغ اقتصادی مهماست.

Sid Meier’s Alpha Centauri

 

این بازی در سبک ۴x میباشد و یک بازی از مجموعه Civilization است که به جای یک سیستم تاریخی، از یک سیستم تخیلی پیروی می‌کند.

این بازی که در منظومه قرار دارد ، سازمان ملل میخواهد یک مستعمره جدید بر روی سیاره Chiron بسازد.یک اتفاق بد باعث میشود که افرادی که در این سفینه بودند در سیاره Chiron پخش شوند.

حال این افراد شمایید و باید هر یک از بازیکنان بازی یک کشور برای خود درست کنند و باهم بجنگند.

Distant Worlds: Universe

 

در این بازی ، ۱۴۰۰ منظومه ستاره ای و بیش از ۵۰۰۰۰سیاره وجود دارد به همین علت اصلا بازی خسته کننده ای به نظر نمیرسد.

سیستم این بازی به نحوی میباشد که بازیکن میتواند بازی را در حالت اتومات گذاشته و استراحت کند.

Stellaris

 

این بازی توسط استودیو ، Paradox Interactive ساخته شده. این بازی به نحوه ای طراحی شده که در اینده میباشد. باید از طریق دیپلماسی، جنگ و یا نسل‌کشی از بقا و سرنوشت خود محافظت کنید.

Europa Universalis 4

 

در این بازی شما به جای ساختن یک کشور ، یک کشور از قبل ساخته شده را اداره میکنید. شما باید کشور خود را از اواسط قرن ۱۵میلادی تا دوران ناپلئونی هدایت کنید.

سیستم مبارزه‌ای این بازی بسیار دقیق میباشد و شما مسئول پیشرفت  و یا سقوط کشورتان هستید.

Endless Legend

 

Auriga سرزمینی است که در حال نابودیست .فقط یک کشور است که میتواند دنیا را نجات بدهد که آن کشور در دست شماست و باید ان کشور را مدیریت کنید تا بتوانید دنیا را نجات دهید. این بازی در سبک ۴x میباشد .

برخی از کشورها می‌توانند به کمک جاسوس‌هایشان، شهرهای دشمن خود را فتح کنند، برخی هم بر روی تجارت و اقتصاد تمرکز دارند. بستگی دارد شما چه کشوری را انتخاب کنید!!

Hearts Of Iron 4

 

این بازی در سبک ۴x میباشد . همچنین موضوع این بازی طوری طراحی شده که شما در جنگ جهانی دوم قرار دارید.

Hoi4 به شما اجازه می‌دهد که بین سال‌های ۱۹۳۹ و ۱۹۳۶ یکی را به عنوان تاریخ شروع بازی انتخاب کنید و وقایع تاریخی جنگجهانی دوم را طی کنید.در این بازی شما به تجهیزات جدیدی دست پیدا میکنید که باید آنها را به بازیکنان خود بدهید تا بتوانند بجنگند.

Age Of Wonders: Planetfall

 

این بازی در سبک ۴x میباشد.حکومت‌های محلی در این بازی باید سعی کنند که به میزان قابل قبولی از منابع طبیعی دست پیدا کنند واز طریق جنگ یا دیپلماسی چالش‌های بازی را پشت سر بگذارند و خود را حاکم کل کهکشان کنند. نقشه بازیPlanetfall از بین یک سری نقشه ازقبل ساخته شده، انتخاب می‌شود و تمامی منابع طبیعی و حکومت‌های مختلف در آن پخش می‌شوند.

Civilization 6

 

این بازی به گونه ای طراحی شده که شما را از قرن حجر تا آینده هدایت میکند.در این بازی هوش مصنوعی به شدتقوی میباشد و چالش های زیادی بر سر بازیکنان قرار میدهد.

سخن نهایی

در این مقاله درباره ی برترین بازی های استراتژیک دنیا آشنا شدیم.شما میتوانید گیفت کارت بعضی از این بازی ها را در سایت گبفت بارون خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید