xbox live چیست؟

 

Xbox Live سرویس آنلاین مایکروسافت برای پخش و پخش محتوا برای سیستم های ویدئویی Xbox و Xbox 360 و xbox one است.x box liveنام قبلی یک سرویس اشتراکی است که مایکروسافت ارائه می‌دهد.

xbox live

امکانات و ویژگی های xbox live

بازی های آنلاین را در برابر سایر افراد بازی کنید و همچنین دموی بازی، تریلر و حتی بازی های کامل را در xboxlive arcade دانلود کنید. شما می توانید یک نام مستعار را انتخاب کنیدکه در هر بازی ای که در آن بازی می کنید، به دیگران شناخته می شود. شما می توانید لیست دوستان خود را نگه دارید تا ارتباطات خود را با دوستان واقعی زندگی و یا افراد جدیدی که با آن بازی می کنید را دوست داشته باشید.در واقع ،ایکس باکس لایو سرویسی است که تقریباً از زمان آغاز به کار کنسول های ایکس باکس را همراهی می کند. این یکی از موفق ترین محصولات مایکروسافت است. با جمع آوری کاربران تمام پلتفرم ها و روش های مختلف Xbox Live، تخمین زده می شود که در حدود ۹۰ میلیون ها کاربر مشترک این سرویس شده است.

برای استفاده از Xbox Live شما باید یک ایکس باکس ۳۶۰ یا Xbox One داشته باشید (Xbox Live در کنسول اصلی Xbox دیگر در دسترس نیست) و همچنین یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی باند پهن. Xbox Live یک سرویس مبتنی بر اشتراک است که می تواند در مدت یک ماه، ۳ ماه و یک دوره خریداری شود. شما می توانید خرید کارت های اشتراک در فروشگاه های خرده فروشی یا شما می توانید کارت اعتباری خود را در کنسول خود را برای ثبت نام برای Xbox Live استفاده کنید.

کنسول هایی که ایکس باکس لایو در حال حاضر روی آن ها اجرا می شود عبارتند از : ایکس باکس one s ،ایکس باکس one x ،ایکس باکس s ،ایکس باکس x

ایکس باکس لایو سیلور چیست؟

Xbox Live Silver نسخه رایگان Xbox Live است که شامل ویژگی‌هایی مانند دسترسی به مایکروسافت اج (Microsoft Edge) و اسکایپ در تلویزیون بوده و همچنین امکان آزمایش دمو برخی از بازی‌ها را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید بازی‌های رایگان و سایر افزونه‌ها را از Xbox Games Store دانلود کنید. همچنین می‌توانید پیام‌های متنی و صوتی را با سایر کاربران Xbox Live به اشتراک بگذارید.برای دسترسی به Xbox Live Silver باید از حساب مایکروسافت استفاده کنید. از آنجا می توانید پروفایل خود را ایجاد کرده و Gamertag را انتخاب کنید که بقیه بازیکنان با آن شما را ببینند.

 

ایکس باکس لایو گلد چیست؟

Xbox Live Gold معادل پلی استیشن پلاس است، ولی بااین تفاوت در کنسول مایکروسافت وجود دارد. این سرویس در واقع اشتراک ماهیانه‌ای است که کاربران کنسول ایکس باکس می‌توانند برای دریافت برخی مزایا و قابلیت‌های اضافی آن را خریداری کنند. این سرویس در Xbox 360 معرفی شد و برای نسل‌های بعدی نیز ادامه یافت و محتوای بیشتری را به اشتراک اضافه کرد. قیمت رسمی Xbox Live Gold، ۶.۹۹ یورو در ماه یا ۱۹.۹۹ یورو هر سه ماه یکبار است.

Xbox Live Gold به عنوان اشتراکی متولد شد که به بازیکنان اجازه می داد دسترسی به چند نفره آنلاین از عناوین آنها این بعداً توسط بقیه شرکت های بازی ویدیویی کپی می شود.

علاوه بر این، Live Gold امکان دسترسی به شبکه های اجتماعی مانند توییتر یا فیس بوک و همچنین به شما امکان می دهد از خدمات موسیقی و ویدیو در صورت درخواست مایکروسافت لذت ببرید.

چرا اشتراک ایکس باکس لایو گلد بخریم؟

 

برای ورود به دنیای وسیع خدمات آنلاین Xbox، باید از اشتراک ایکس باکس لایو گلد استفاده کنید. این اشتراک به شما اجازه می‌دهد تا از بیش از صد بازی گروهی آنلاین لذت ببرید. همچنین با داشتن این اشتراک می‌توانید ماهیانه ۲ یا ۳ بازی رایگان دریافت کنید. جدای از بازی‌های رایگانی که دریافت می‌کنید، قادر هستید از پیشنهادات داغ Xbox که شامل ۵۰ تا ۷۰ درصد تخفیف روی بازی‌ها می‌شود، استفاده کنید. اشتراک ایکس باکس لایو گلد در مقادیر ۲ روزه تا ۱ ساله ارائه می‌شود.

توجه داشته باشید که در برخی مواقع، برخی بازی‌ها امکان تجربه آنلاین را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند که این بازی خودشان نیز رایگان هستند. در عین حال، در برخی مواقع نیز به دلیل موقعیت‌های خاصی، برخی بازی‌ها به مدت محدود امکان آنلاین بازی کردن بدون نیاز به ایکس باکس لایو گلد را می‌دهند. البته که پس از پایان مدت، دوباره باید بازی مورد نظر را تهیه کنید.

 

بهترین روش ساخت اکانت ایکس باکس و استفاده از گیفت کارت ایکس باکس

 

  1. در ابتدا ، آی پی خود را به آی پی کشوری که برای ساخت اکانت مد نظر دارید یکسان نمایید سپس به سایت xbox.com  مراجعه نمایید.
  2. بر روی گزینه ی Sign in  کلیک کنید.
  3. اگر از قبل در سایت microsoft و یا xbox اکانت دارید ایمیل ،شماره ، اکانت اسکایپ خود را وارد کنید و بر روی گزینه ی Next کلیک نمایید. در غیر اینصورت برای ساخت اکانت ایکس باکس بر روی گزینه Create one  کلیک نمایید.
  4. بعد از وارد کردن ایمیل برای تایید حساب کاربری شما کدی توسط تیم پشتیبانی ایکس باکس برای به ایمیلتان ارسال می شود. کد دریافت شده را در کادر مشخص وارد کنید. و سپس روی گزینه next کلیک نمایید.
  5. در صفحه بعد اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید:
  •  First Name :  نام خود را وارد کنید.
  •  Last name :  نام خانوادگی خود را وارد بنویسید.
  • Birth date :  تاریخ تولد خود را وارد کنید.
  •  Country / Region :  کشور مورد نظر خود را وارد نمایید. توجه داشته باشید که کشور اکانت و کشور گیفت کارت باید یکسان باشند.
  • پس از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده بر روی گزینه ی Next کلیک نمایید.

در نهایت بر روی گزینه ی I Accept کلیک کنید.

سخن پایانی

در این مقاله بررسی کردیم که ایکس باکس لایو چیست و  ایکس باکس لایو گلد و سیلور چه تفاوتی باهم دارد. شما میتوانید با مراجعه به سایت گیفت بارون ،اقدام به خرید گیفت کارت ایکس باکس لایو کنید.

بیشتر بخوانید