روبلاکس چیست ؟

Roblox

پیش تر در مقاله ای توضیح دادیم که ،روبلاکس یک پلتفرم ساخت بازی آنلاین چند نفره است که به کاربران اجازه می‌دهد تا بازی‌های خودشان را طراحی کنند. همچنین بازی‌هایی که طراحی کرده‌اند با دیگر بازیکنان به اشتراک بگذارند و چندنفره بازی کنند. این پلتفرم میزبان بازی‌های شبکه اجتماعی است. این پلتفرم به‌طور رسمی در تاریخ ۲۷ اوت ۲۰۰۶ توسط شرکت روبلاکس منتشر شد. در سپتامبر ۲۰۱۸، روبلاکس اعلام کرد که دارای ۷۰ میلیون کاربر فعال ماهانه است. هر سال ۳۰ میلیون کاربر به این بازی اضافه می‌شود.

با ابزار بازی‌سازی روبلاکس ، توضیحات متنی ساده را به کد و اجسام سه‌بعدی تبدیل کنید!

 

نسخه‌ی آزمایشی ابزارهای بازی‌سازی مبتنی‌بر هوش مصنوعی Roblox با هدف آسان‌تر‌کردن روند ساخت بازی دردسترس قرار گرفته‌اند. این شرکت آینده‌ای را متصور شد که در آن هوش مصنوعی مولد می‌تواند به کاربران کمک کند تا کد، مدل‌های سه‌بعدی و… را با استفاده از دستورهای متنی ساده ایجاد کنند. اکنون این شرکت اولین گام‌های خود را در این زمینه برداشته و نسخه‌ی بتا Code Assist و Meterial Generator را ارائه داده است.

به‌نوشته‌ی انگجت، درحال‌حاضر هیچ‌کدام از ابزارهای Code Assist یا Material Generator ازطریق توضیحات متنی کار نمی‌کنند؛ اما رئیس روبلاکس اعلام کرده است این راهکارها می‌توانند به خودکارسازی وظایف اصلی کدنویسی کمک کنند تا بتوانید روی کارهای خلاقانه بیشتر تمرکز کنید. این یعنی می‌توان بخش‌هایی از کدهای کاربردی و بافت اجسام را براساس دستورهای کوتاه با هوش مصنوعی تولید کرد.

اگر از چت‌بات‌های هوش مصنوعی استفاده کرده باشید، شاید روش کار ابزارهای بازی‌سازی جدید روبلاکس برایتان آشنا به‌نظر برسد. به‌عنوان مثال، GPT-3 می‌تواند با دریافت توضیحات متنی ساده، کدهای برنامه‌نویسی تولید کند.

 

سخن نهایی

 

در این مقاله ،درباره ی تبدیل توضیحات متنی ساده به کد واجسام سه بعدی صحبت کردیم.شما میتوانید با خرید گیفت کارت روبلاکس از این بازی نهایت لذت را ببرید.شما میتوانید گیفت کارت روبلاکس را از سایت گیفت بارون خریداری نمایید.

 

 

بیشتر بخوانید