پلی‌استیشن احتمالاً به‌دنبال استفاده از NFT و بلاک چین در بازی‌های خود است

nft

پتنت جدیدی که شرکت «سونی» (Sony) ثبت کرده است نشان می‌دهد «پلی استیشن» (PlayStation) قصد دارد یک سیستم کراس پلتفرم NFT برای بازی‌های خود تولید کند.

سند ثبت اختراع جدید سونی به شرح زیر است :

(همانطور که در این سند قابل مشاهده است، NFT ممکن است در بازی‌های رایانه‌ای/ویدیویی به طرحی هنری یا آیتمی از بازی (نظیر یک شخصیت یا سلاح) اشاره داشته باشد. اما با فناوری سازوکارهای موجود نمی‌توان این آیتم‌ها را در بازی‌ها و پلتفرم‌های مختلف استفاده کرد. به همین دلیل، همانطور که باز هم در سند مشاهده می‌کنید؛ با فراهم آوردن امکان استفاده‌ی انحصاری از این آیتم‌ها ؛ همچنین، اهدای حق بهره از آن‌ها به سایرین از طریق NFT، میزان کارآمدی بازی‌ها در این حیطه افزایش می‌یابد.)

سونی توضیح می‌دهد که می‌توان از سیستمش برای تایید صحت دارایی‌های دیجیتالی مورد استفاده توسط بازیکنان ماهر یا تولیدکنندگان محتوای محبوب استفاده کرد ؛که سایر بازیکنان ممکن است به خرید آن‌ها علاقه‌مند باشند.همچنین ، در بازی‌های ویدیویی سنتی، هیچ راهی برای ردیابی یا احراز هویت سابقه یک نمونه خاص از آیتم‌های درون بازی وجود ندارد. سونی می‌گوید که سیستم‌ها و فناوری‌های توصیف شده در پتنت آن می‌توانند برای ردیابی چرخه عمر دارایی‌های دیجیتال در پلتفرم‌های سخت‌افزاری مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

 

نحوه کارکرد سیستم کراس پلتفرم NFT پلی استیشن چگونه خواهد بود؟

 

چند سناریو در مورد نحوه دستیابی کاربران به NFT‌های منحصر به فرد مطرح شده است. به عنوان مثال، کاربرانی که بتوانند به سریع‌ترین شکل باس فایت یک بازی را شکست دهند یا skin جدیدی را در طول بازی کنند، از NFT منحصر به فردی برخوردار می‌شوند. سپس این NFT در بین بازی‌ها و سایر پلتفرم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته این ساختار سوالات فراوانی را برای کاربران به وجود می‌آورد. سازوکار این قابلیت هنوز در بازی‌های روگ‌لایک و عناوین انحصاری «سونی» مشخص نیست. در سناریوی فرضی Sony، دارندگان NFT می‌توانند از توکن‌های خود در سایر بازی‌ها و پلتفرم‌ها استفاده کنند. اما این پتنت توضیح نمی‌دهد چگونه چنین چیزی ممکن است رخ دهد.

 

 

سخن نهایی

 

در این مقاله ، درباره ی استفاده ار NFT  در  سخن گفتیم.شما میتوانید با خرید گیفت کارت پلی استیشن به انواعی از بازی های پلی استیشن دست پیدا کنید.شما میتوانید گیفت کارت پلی استیشن را از سایت گیفت بارون به راحتی خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید