مقایسه کالاف دیوتی و وارزون موبایل

 

یکی از آن سری بازی ها که توانسته در انواع کنسول ها و سیستم عامل ها به عنوان یک بازی محبوب و پرطرفدار تبدیل شود، بازی کالاف دیوتی است. در گذشته، کمتر بازی هایی با کیفیت بالا و با گیم پلی نزدیک به بازی های ویدئویی دیگر کنسول ها، برای گوشی موبایل تولید می‌شد، اما شرکت اکتیویژن با تولید بازی کالاف دیوتی موبایل، انقلابی در زمینه تولید بازی های موبایلی برپا کرد. محبوبیت این بازی به قدری افزایش یافت که اکثر جوان ها و نوجوان ها، (call of duty mobile) را در گوشی خود بازی می‌کنند. با توجه به انتشار نسخه جدید سری بازی کالاف، تحت عنوان (call of duty warzone)، برای تمامی کنسول ها، به خصوص موبایل، خیلی ها میخواهند تفاوت نسخه موبایل و وارزون را بدانند، به همین دلیل، تصمیم گرفتیم در این مقاله به مقایسه کالاف دیوتی وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل بپردازیم:

 

سازندگان عنوان Warzone Mobile با ارائه مپ بتل رویال Verdansk که مپ اصلی نسخه Warzone و یکی از محبوب‌ترین مپ‌های قدیمی آن در میان طرفدارانش است، سعی کرده‌اند از محبوبیت قبلی استفاده کنند و زودتر به موفقیت برسند. واقعیت این است که این مپ یکی از بهترین مپ‌های بتل رویال از نگاه بازیکنان است. البته این نسخه از Verdansk دارای تغییراتی است که مپ را از لحاظ ظاهری تغییر می‌دهد. این مپ به اندازه کافی دارای نقاط دیدنی متنوع است. طوری که باید بگویم دارای تنوع خوبی از لحاظ نوع اراضی است و از مناطق شهری تنگ گرفته تا دشت‌های باز را شامل می‌شود که البته عبور از آن‌ها خطرناک است.بازی Call of Duty Warzone بر روی کنسول و رایانه شخصی عرضه شد و نبرد رویال ۱۵۰ بازیکن جدید Modern Warfare را به صورت رایگان برای همه به ارمغان آورد. البته، اگر به طور منظم در Pocket Gamer هستید، قبلاً یک بازی رایگان Call of Duty – Call of Duty Mobile را بازی کرده اید.

وارزون موبایل را به چند صورت می‌توانید تجربه کنید، از حالت انفرادی گرفته تا تیمی چهار نفره که با تجربه آن‌ها می‌توانید شیرینی نسخه کالاف دیوتی موبایل را چندبرابر بیشتر درک کنید. در حال حاضر در تست نسخه آلفا، این بازی عمدتاً حالت Battle Royale را فقط در مپ Verdansk را ارائه می‌داد. اما طبق گفته‌ منابع معتبر، احتمال اضافه شدن مپ‌های Rebirth Island یا Fortune’s Keep و یا همچنین Al Mazrah که یکی از مپ‌های نسخه Warzone ۲.۰ است، وجود دارد. بنابراین ما امیدواریم که مپ‌های نامبرده شده طی زمانی به Warzone Mobile اضافه شوند. البته اگر این اتفاق بیافتد، می‌تواند فروشگاه درون برنامه بازی را پر رونق کند (نقشه بزرگ است و چالش زیادی دارد، پس بازار خرید لوازم جانبی یا اسکین گرم می‌شود)، به‌ویژه با توجه به اخبار غافلگیرکننده مبنی بر این که بازی شامل حالت چند نفره ۶v۶ هم می‌شود.

این دو بازی تجربه‌های بتل رویال بسیار متفاوتی هستند و شباهت‌های کمی دارند. شما هنوز هم سلاح‌ها، تاکتیک‌ها و گیم‌پلی کلاسیک Call of Duty را خواهیـد داشت اما Warzone برای بازی در کنسول یا رایانه شخصی ساختـه شـده است، و آن را به تجربه‌ای بسیار شدیدتر، با سطح مهارت متوسط بالاتر تبدیل می‌کند.

یکی از مهم ترین ویژگی های کالاف دیوتی وارزون ، ریتم سریع زد و خورد بین بازیکنان است. این سبب می‌شود که در طول بازی شما لحظه ای آرامش نداشته باشید . همیشه در حال جدال با سایر بازیکنان باشید. در کالاف دیوتی وارزون، ۱۵۰ نفر در قالب تیم های سه نفره می‌توانند به بازی بپردازند و همین امر باعث افزایش ریتم زد و خورد شده است و شما باید برای بقاء، سرعت بیشتری داشته باشید و این، هیجان بازی را به شدت افزایش داده است.

 

چه مود هایی در هر کدام وجود دارد؟

 

پیش از ساخت Warzone ، شایعه شده بود که این عنوان فقط یک بتل رویال ساده است. اما اکنون می دانیم که جدا از آن مودهای دیگری هم در خود دارد. که هر کدام با دیگری بسیار متفاوت است. در همین حال ، Call of Duty Mobile طیف گسترده تری از مودهای مختلف را ارائه می دهد. که می توان به  Team Deathmatch ، Frontline ، Domination Search and Destroy ، Gun Game ، Sniper Only ، Battle Royale و اخیراً Hardpoint اشاره کرد. که از نظر تنوع مودها ، Call of Duty Mobile با قاطعیت برنده می شود.

 

سخن نهایی

 

در این مقاله ، کالاف دیوتی و وارزون موبایل مقایسه کردیم.شما میتوانید سی پی کالاف دیوتی را از سایت گیفت بارون خریداری کنید و به راحتی بازی کنید.

بیشتر بخوانید