آیا سونی سرویس بازی‌های ابری خود را احیا خواهد کرد؟

sony

هنگامی که پروژه گوگل استادیا به اتمام رسید ،ضاهرا قصد این را کرد که تمرکز بیشتری برروی بازی‌های ابری خود داشته باشد.بیشتر شرکت های بزرگ فناوری بعلت مشکلات اقتصاد جهانی ،بیشتر نیرو های خود را اخراج میکنند.اماsony به‌دنبال استخدام ۲۲ نقش مرتبط با فناوری‌ بازی‌های ابری است. یکی از مشاغل موردنیاز غول فناوری ژاپنی، توسعه‌دهنده‌ی چشم‌انداز استراتژیک برای استریم بازی‌های ابری در اکوسیستم پلی‌استیشن است.

 

سونی چه افرادی را استخدام میکند ؟

 

 

سونی قصد دارد افرادی را  استخدام کند:

سه مهندس نرم افزار

هوش تجاری

پنج مهندس ارشد پلتفرم

حداقل یک نویسنده‌ی فنی

معمار امنیتی

برنامه‌ریز ظرفیت شبکه

دو مدیر پروژه‌ی فنی

چهار مهندس و یک مدیر دیگر

مهندس توسعه‌دهنده‌

مهندس شبکه

 

آگهی‌های استخدام sonyاینگونه شروع می‌شوند:
به‌عنوان یکی از اعضای فناوری آینده‌یsony اینتراکتیو اینترتینمت (FTG)، شما این فرصت را دراختیار خواهید داشت تحولی عظیم در حوزه‌ی بازی‌های ابری ایجاد کنید. FTG در ارائه‌ی بازی‌های ویدیویی باکیفیت کنسولی روی دستگاه‌های مختلف، به‌عنوان یکی از پیشروان بازار عمل خواهد کرد.

sonyدر گذشته آگهی جذب مهندس سخت‌افزار  را گذاشته بود.

مهندس نرم افزار به مهندسی میگویند که ، وظیفه‌ی او هدایت دیدگاه و تحقیق‌وتوسعه در زمینه‌ی سرورهای سفارشی SIE، طرح‌های رَک و فیبرهای پرسرعت و نوآوری در نسل بعدی فناوری‌های این شرکت است. سونی درسال ۲۰۲۱ به‌دنبال استخدام معمار سخت‌افزار و معمار سیستم‌عامل‌های بازی‌های ابری بود.

نیروی کار گروه فناوری‌های آینده‌ی سونی در زمینه‌ی تحقیق‌وتوسعه‌ی هدست‌های واقعیت مجازی فعالیت کردند.همچنین در کنترلرهای بازی و حتی ویژگی‌های نرم‌افزاری مثل درایور هوش مصنوعی GT Sophy در سرویسی که قبلاً با عنوان PlayStation Now شناخته می‌شد اختصاص داده شده است فعالیت کردند.

خیلی از آگهی های جدید سونی این را نشان میدهد که به دنبال نیروی کار از شهر کالیفرنیا میباشند.مکانی که که خانه‌ی سابق Gaikai در آنجا بود. Gaikai یکی از پیشگامان بازی‌های ابری بود که سونی آن را یک دهه قبل به تصاحب خود درآورد.

هیچ مدرک معتبری وجود ندارد که نشان دهد سونی به‌زودی سرویس بازی ابری جدید خود را راه‌اندازی خواهد کرد. این شرکت فعلاً درحال استخدام نیروهای متخصص است تا چشم‌انداز خود را در حوزه‌ی بازی‌های ابری ایجاد کند . همچنین زیرساخت‌های مهم را برای رسیدن به این هدف آماده سازد.

اگر به خبرهای کنسول بازی دستی Q-Lite سونی دقت کنیم، به‌نظر نمی‌رسد که این محصول فقط برای اجرای راه‌دور بازی‌های پلی‌استیشن ۵ ازطریق Remote Play طراحی شود.از طرفی ممکن است سونی برای جبران عملکرد ضعیف در ارائه‌ی خدمات کنونی بازی‌های ابری خود، کنسول های دستی جدید را عرضه کرده.از طرفی امکان دارد که Q-Lite فقط به‌عنوان لوازم‌جانبی مدل جدید پلی‌استیشن عرضه شود.

 

سخن نهایی

 

در این مقاله درباره ی( آیا سونی سرویس بازی‌های ابری خود را احیا خواهد کرد؟) صحبت کردیم. شما میتوانید گیفت کارت پلی استیشن را از سایت گیفت بارون خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید